youtube-videolarindan-nasil-para-kazanilir

Youtube Videolarından Nasıl Para Kazanılır ?

YouTube’a hergün milyonlarca video yükleniyor ve bu videolar yine milyonlarca farklı kişi tarafından izleniyor. YouTube, çeşitli bireysel yayıncıların ortaya çıkmasına olanak sağladı hatta birçok ünlü şarkıcı ilk müziklerini YouTube üzerinden paylaşmıştı. Bu söylediklerimiz çok güzel bir örnek çünkü keşfedilmeyi bekleyen daha milyonlarca kişi var ve  YouTube onlar için hizmet vermeye devam ediyor. Sizde YouTube video paylaşarak milyonlarca izlenme alma şansına sahipsiniz. Tabi ki bir anda milyonlarca izlenim almak kolay değil öncelikle belirli bir takipçi sayısına ulaşmanız gerekiyor bunun için youtube abone satın al seçeneğinden yararlanabilir ve dakikalar içerisinde yararlanabilirsiniz. Abone yani takipçi kanalınız için çok önemlidir, sabit takipçiler videonuz yüklenir yüklenmez bildirim alır bu şekilde videolarınız çok hızlı bir şekilde çok daha fazla kişiye ulaşmış olur.

YouTube üzerinden para kazanabilirsiniz

YouTube video sahiplerine daha doğrusu kanal sahiplerine önemli bir popülerlik kazandırdığı gibi önemli ölçüde de ek gelir hatta ciddi bir gelir sağlayabiliyor. Son güncelleme ile birlikte en az 10 bin kez izlenen videolar para kazanma şansı yakalıyor, öncesinde ise eğer telif problemi yaşamıyorsa video üzerinden hemen para kazanılmaya başlanıyordu. YouTube üzerinden para kazanmak için öncelikle video kanalınızın Google Adsense ile entegre olması gereklidir ya da partner bir firmayla çalışmanız gerekiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra izlenme sayısı 10 bini geçen videolarınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer 10 bin izlenme sayısına hemen ulaşmak istiyorsanız youtube izlenme satın al seçeneğiyle videonuz dakikalar içerisinde 10 bin izlenme sayısına ulaşabilir bu şekilde videonuzu yükledikten sonra hemen gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Daha fazla gelir elde etmek için özgün yani sizin tarafınızdan çekilmiş ya da oluşturulmuş videolarınızı kanalınıza yüklemeniz önemlidir. İnternet üzerinden bulduğunuz bir video size 1000 izlenme başına sadece 1 tl kazandırırken özgün yani sizin tarafınızdan çekilmiş bir video 1000 izlenme başına tam 3 tl kazandırabilir yani 3 katı gelir sağlayabilir. Yine 15 dakikadan uzun videolar ile 1000 izlenmeye 5 hatta 6 tl gelir elde edebilirsiniz. Ancak belirttiğim rakamlar uç tutarlardır bu rakamlara ulaşmak için belirli kategorilerde yayın yapıyor olmanız gerekmektedir. Mesela finans üzerine yayın yapan bir kanala sahipseniz bu gelirleri elde edebilirsiniz. Yine kanal üzerinde ki video dilleri de kazancınızı belirlemede önemli bir etkene sahiptir. İngilizce ve Almanca dillerinde yayınlanan videolar sizlere önemli ölçüde gelir sağlayabilir.

YouTube kanalınızdan para kazanmak için sadece video içerisinde çıkan sizin müdahale edemediğiniz reklamların dışında çeşitli şekillerde de para kazanabilirsiniz. Tıpkı televizyon kanallarının yaptığı gibi videolarınız içerisinde ürün yerleştirme yapabilirsiniz ya da bunu kontrol eden bir mekanizma olmadığından dolayı izleyiciyi sıkmayacak şekilde direk ürün tanıtımı yapabilirsiniz. Farklı büyük markların YouTube kanalları için videolar hazırlayabilirsiniz. Evet bu şekilde çok çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz.

Daha fazla izlenim almak için diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi YouTube üzerinden de çeşitli yöntemler yer alıyor. Onlardan en önemlisi video başlığı, video açıklaması ve video küçük resmin belirlenmesi. Video başlığı videoların arama sonuçlarında ya da diğer arama motorlarında daha üst sırada çıkmasını sağlamaktadır. Yine arama sonuçlarında videonuzun üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız video açıklamasında girilmesi önemlidir. Video küçük resimlerinin özenle hazırlanması videolarınızın daha fazla tıklanması için yine öncelikli seçeneklerden bir tanesidir. Önerilen gönderilerde çıkan videolarınızın daha fazla kişi tarafından tıklanmasını istiyorsanız video küçük resimlerinizin dikkat çekici olacak şekilde olmasına dikkat edin. Bu şekilde hem videolarınız daha fazla kişiye ulaşır hem de daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir