Whatsapp Web'e Yönelik 2 Özellik Geliştiriliyor

Whatsapp Web’e Yönelik 2 Özellik Geliştiriliyor

Whatsapp Web’e Yönelik 2 Özellik Geliştiriliyor

Whatsapp Web'e Yönelik 2 Özellik Geliştiriliyor

Whatsapp Web’e Yönelik 2 Özellik Geliştiriliyor

Whasapp mobil cihazlardaki geliştirmelerini sürdürürken Whatsapp Web‘e yönelik olarak da kullanıcılardan geliştirme istekleri alıyordu. Yeni güncellemeyle beraber grup sohbetlerinde mesajlar kişisel olarak cevaplanabilmeye uygun olarak geliştirme sağlanıyor. Videoları ayrı bir pencere üzerinden izleyebilmek de mümkün hale geliyor. WhatsApp tarafından yayınlanan güncellemeyle beraber Web ve masaüstü uygulamasında sürüm yükseltildi.

Whatsapp Web’deki Yeni Özellikler Ne Olacak?

Gizli Cevaplar Özelliği

WhatsApp grup sohbetleri, getirilen yeni özellikler sayesinde aktif olarak kullanılandan çok daha iyi bir konuma getirildi. Whatsapp gruplarının aktif olarak kullanılıyor olması nedeniyle, getirilen özellikler sayesinde pek çok kişi beklediği özelliklere sahip oldu. Grup sohbetlerinde kullanıcılar bazı durumlarda sadece mesaj sahibinin görüntüleyebileceği şekilde cevap verme isteğine sahiplerdi. Whatsapp’a yeni özellik geliştirmeleri getirilmeden önce verilen cevap tüm grup tarafından görülüyordu. Gizli cevaplar sayesinde direkt olarak mesajın sahibine mesaj iletebilmek mümkün kılınıyor. Gizli cevaplar özelliğinin işlevsel açıdan kullanılabilirliği de gelişmiş bir şekilde tasarlanıyor. Cevapla seçeneği yerine gizli cevapla seçeneği sayesinde, cevap gizli bir şekilde gönderilebiliyor.

Resim İçinde Resim Modu Özelliği

Yeni güncellemeyle beraber resim içinde resim modu oluşturuluyor. Video açıldığında, video küçük bir pencere şeklinde açılıyor. Video izlerken sohbette gezinebilme ve bununla beraber mesaj yazma aktif olarak gerçekleştirilebiliyor. Resim içinde resim moduyla birlikte geliştirilen özellikler sayesinde Whatsapp kullanım deneyimi kullanıcılar açısından daha üst noktaya ulaştırılarak kolay ve etkili bir kullanım sağlanması hedef alınıyor.

Whatsapp Web’in Yeni Özellikleri Ne Zaman Yayınlanacak?

Whatsapp Web için geliştirilen yeni özellikler henüz yapım aşamasında bulunuyor. Gerekli olan test aşamasının gerçekleştirilmesinin ardından optimizasyon açısından pürüzlerin ortadan kaldırılması planlanıyor. Tüm kullanıcılar için sunulması beklenen yeni Whatsapp Web özellikleri, kullanıcıların yoğun olarak talep ettikleri özellikler olmaları sebebiyle uzunca beklenen geliştirmeler olarak biliniyor. Whatsapp Web üzerinden yayınlanacak olan yeni güncellemelerin tamamını alabilmek adına öncelikle tarayıcı ön belleğini temizlemek gerekiyor. Yapılacak olan temizlemenin ardından Whatsapp Web güncellemeleri gerçekleştirilebilir olacağı gibi aynı zamanda hızlıca kullanılabilmeye müsait hale geliyor. Yeni bir Whatsapp Web deneyimi getirilecek olan güncellemeyle kullanıcıları bekliyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir