Whatsapp Android için 3 Yeni Özellikle Geliyor

Whatsapp Android için 3 Yeni Özellikle Geliyor

Whatsapp Android için 3 Yeni Özellikle Geliyor

Whatsapp Android için 3 Yeni Özellikle Geliyor

Whatsapp Android için 3 Yeni Özellikle Geliyor

Whatsapp, sahip olduğu kullanıcıları için geliştirmeler üretmeye devam ediyor. Geliştirime ekibi tarafından planlanan yeni özellikler sayesinde, Whatsapp kullanımı daha efektif hale getiriliyor. Android sürüm için Whatsapp’a 4 yeni farklı özelliğin tasarlanıyor olması kullanıcıları heyecanlandırıyor. Uygulama içerisinde sık kullanılan problemlere çözüm bulmak ve aynı zamanda uygulamanın kullanımını daha kolay hale getirmek için yeni özelliklerin getirilmesi bekleniyor.

Beklenen Yeni Özellikler

Whatsapp’a gelmesi beklenilen özelliklerden ilki, engellenmiş olan Whatsapp kullanıcılarının engellerini kolaylıkla kaldırabilme üzerine yoğunlaşmış durumda. Kişi listesinde engelli olarak bulunan Whatsapp kullanıcısı üzerine parmakla basılı tutularak engeli kaldır seçeneği ile aktif olarak görüşmeler yapabilmeye devam edilecek.

iOS uygulamasında bulunan fakat Android için Whatsapp’ta bulunmayan “bağlantı yolu ile davet” et seçeneği de Android’e gelecek yenilikler arasına dahil oluyor. Kullanıcılar arası etkileşimi artırmak için geliştirilen bir seçenek olması sayesinde, kullanıcılar bulundukları gruplara yönelik listelerinden kişi davet etmek istedikleri durumda tek bağlantı sayesinde işlemi gerçekleştirebilme avantajına sahip olacaklar.

Whatsapp uygulama sorunlarına yönelik olarak çözüm odaklı olarak çalışma prensibini benimsiyor olduğu gibi, kullanıcılar tarafından iletilen problemler için de özel olarak testler gerçekleştiriliyor. Whatsapp’ta yaşanılan bir sorun için, Whatsapp destek ekibiyle iletişime geçebilmek için uygulama açıkken telefonu sallamak yeterli hale geliyor.

Yönetici ayarları, Whatsapp Android için yenilikçi özelliklerden biri olacak. Whatsapp grup yöneticileri, üyelerin kendilerine mesaj gönderebilmesini sağlayabilecekleri gibi aynı zamanda grubun bilgilerini değiştirebilmek için de izin verme verebilecek.

Android Whatsapp için Yeni Özellikler Ne Zaman Gelecek?

Android Whatsapp uygulaması için yeni özelliklerin tamamının test aşamasında olduğu bildiriliyor. Whatsapp geliştirme ekibi tarafından yapılan geliştirmelerle birlikte, test aşamasından olumlu sonuç alınan yeni özelliklerin kısım kısım olacak şekilde veya tek bir güncellemeyle kullanıcılara sunulması hedefleniyor. Yeni özellikler için şu an net bir tarih verilmemiş olmakla beraber, çalışmalara test aşamasında olan özelliklerden farklı özellikler katılabileceği de bildiriliyor. Kullanıcıların istekleri ve beklentileri göz önünde bulundurularak oluşturulan yenilikler sayesinde Whatsapp, her açıdan çok daha iyi bir deneyim sunmayı hedef alıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir