sosyal-medya-gencleri-nasil-etkiliyor

Sosyal Medya Gençleri Nasıl Etkiliyor ?

Sosyal Medya Gençleri Nasıl Etkiliyor ?

Günlük yaşantımızda artık vazgeçilmez olan sosyal ağlardan başlıca instagram ve facebook ağlarında gençler zorbalıklarla ve istenmeyen hareketler ile karşılaşmaktadır. Yapılan araştırmalara göre en çok kullanılan ağlar olan facebook ve instagram’da özellikle 12 ve 20 yaşındaki gençler zorbalıklara uğruyor istenmeyen paylaşımlar, mesajlar ve içeriklere mağruz kalıyorlar.

Dış Görünüşleri İle Yargılananlar !

Araştırmalara katılan insanların %42’lik kısmı instagram üzerinde, bunların %37’lik kısmı da facebook üzerinde ve bunların %31’lik kısmı da Snapchat üzerinde sanal ve siber zorbalığa mağruz kalmıştır. Kişilerin dış görünüşleri ile dalga geçildiği, aşağılandığı ve hakaretlere uğradığı da gözlemlenmiştir. Sosyal medyada genelde insanlar dış görünüşe göre ilgi çekmekte ve dış görünüşe göre de kötülüklere ve alay edilme konusu ile karşı karşıya.

Dış görünüşleri ile yargılanan insanların özel bilgileri de diğer sosyal medya ortamında alay konusu olarak paylaşılmış ve kişiler rencide edilmiştir. Sosyal medyanın amacı insanlar ile kolay iletişim kurabilmek olsa bile insanların çoğu amaç dışı kullanmaya devam etmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir