kurumsal-firmalar-facebooku-nasil-kullanmali

Kurumsal Firmalar Facebook’u Nasıl Kullanmalı ?

Dünyanın en güçlü sosyal medya platformlarından olan Facebook sürekli kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook 1 milyardan fazla insanın birbiriyle temas içerisinde olmasını sağlayan bir ortam bu kadar kullanıcının bir arada olması kurumsal şirketler içinde olmazsa olmaz bir reklam olanağı demek. Reklam maliyetlerini daha alt seviyelere çekmek, müşterilerinin sorunlarına daha hızlı çözüm bulmak Facebook sayesinde kurumsal firmalar için bir olanak sağlıyor. Facebook sayfasının beğeni sayısı da bu yüzden oldukça önemli eğer sayfa beğeniniz az ise facebook beğeni satın al seçeneğiyle müşteri haznenizi sosyal medya üzerinde genişletebilirsiniz.

Hemen hemen tüm kurumsal firmalar Facebook’u kullanıyor ancak ne kadar verimli kullanılıyor bu önemli bir sorun. Özellikle dijital reklamları tercih eden firmalar için Facebook oldukça önemli. Facebook üzerinden reklamlar sayesinde yeni müşteriler elde edebileceğiniz gibi maliyetsiz olarakta ciddi müşteri hacmine ulaşabilirsiniz. Facebook sayfa beğeninizin yani takipçi sayınızın ne kadar yüksek olması o derecede etkili maliyetsiz bir reklam şansı demek. Facebook sayfanızın beğeni sayısının artırılması ise oldukça önemli bir pazarlama tekniğinden geçer, dikkat ederseniz Facebook üzerinden en çok beğeni alan sayfalar genellikle eğlenceli paylaşımlar yapan sayfalar insanlar bu yüzden o sayfaları takip ediyor ve gönderilerini beğeniyorlar. Bu şekilde de fazla beğeni aldıkları için sayfasını takip etmeyen daha binlerce kişiyede ulaşmış oluyorlar. Aslında ne kadar büyük bir firma olursanız olun maliyetsiz bir şekilde Facebook üzerinde bu şekilde takipçi sayısını artırabilirsiniz. İsterseniz facebook sayfa beğenisi satın al seçeneği ile sayfa beğeni sayısını artırabilirsiniz bu şekilde gönderileriniz daha fazla kişiye ulaşacaktır.

Gönderi beğenilerinizin yüksek olması kadar sayfa takipçi sayınızında yüksek olması oldukça önemlidir. Sadece bir gönderinizin on binlerce beğeni alması dönemsel olarak güzel bir durum olabilir ancak uzun vadede sizin için önemli olan sayfa takipçi sayınızın artmasıdır. Sayfa takipçilerinizi artırmak için çeşitli yöntemlerde yer alıyor, onlardan en basiti Facebook reklamlarını kullanmak, bu sizin maliyetli olabilir o yüzden daha ucuz olan facebook takipçi satın al seçeneği sizin için daha maliyetsiz bir seçenek olabilir.

Facebook sohbet botları sayesinde müşterilerinize saniyeler içinde cevaplar verebilir ve onları yönlendirebilirsiniz. Sohbet botlarının geliştirilmesi ise size kalmış, özellikle e-ticaret siteleri Facebook sohbet botu sayesinde satışlarını artırabilirler. Sadece e-ticaret siteleri değil diğer tüm kurumsal firmalar müşterilerine anlık olarak yardımcı olabilirler.

Facebook ayrıca mobil kullanıcı sayısına da sahip oldukça ciddi bir sosyal ağ hatta neredeyse 10 kişiden 8’i Facebook’a mobil cihazlar üzerinden giriş yapıyor. Bu yüzden mobil ürünlerinizi sunabileceğiniz oldukça önemli bir yerdir.

Ayrıca Facebook üzerinden Instagram reklamları da verebiliyorsunuz o yüzden Facebook reklam yönetici kullanmak kurumsal firmalar için oldukça önemli diyebiliriz. Sadece yeni müşteriler kazanmak için değil marka bilinirliği oluşturmak, sosyal sorumluluk projelerinizi paylaşmakta Facebook sayesinde mümkündür. Kurumsal firmalar genellikle sosyal medya hesaplarından sadece ürün fiyatlarını paylaşıyoruz bu doğru değilir, bu konudan biraz bahsetmiştik. Eğlence üzerine kurulu Facebook sayfaları daha çok ilgi görüyor, sizde indirim fiyatlarınızı farklı şekillerde sunarak takipçi sayınızın kaybolmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Facebook gönderilerinize yapılan yorumları cevaplamanız ve mesajlara cevap vermenizde oldukça önemlidir. Sohbet botlarından biraz bahsetmiştik. Gönderi yorumları için otomatik cevap sistemi henüz yer almıyor. Başka olarak önceki gönderilerinizden istatiksel bilgileri toplayarak yeni gönderilerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak taktikler geliştirebilirsiniz. Örneğin emojı kullanılan gönderiler ya da yeni paylaşacağınız gönderinin paylaşım saati gibi detaylar oldukça önemlidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir