instagrama-anket-ozelligi-getirildi

Instagram’a Anket Özelliği Getirildi

Instagram’a Anket Özelliği Getirildi

Son zamanlarda hızla büyüyen sosyal ağlardan biri olan instagram’a anket özelliği getirildi. Kendini devamlı güncelleyen ve devamlı yeni eklentiler, özellikler ile karşımıza çıkan instagram bu seferde anket özelliği getirdi.

Peki anket özelliği ne işe yarıyor ?

Anket özelliği hikayenize attığınız paylaşımlara sağ üst köşedeki etiket simgesine basarak, konum ekleme özelliği ve diğer özellikler arasında bulabileceğiniz bir özelliktir. Bu özelliği kullanarak hikayenize bakan takipçilerinize sorular yöneltebilir, takipçilerinizin hangi cevabı verdiğini görebilirsiniz.

Yeni çıkan bu özellik sayesinde şuanda instagram hikayeleri baya aktifleşmiş durumdadır. Hikayelere baktığınız zaman takip ettiğiniz kişilerin hikayelerinde bolca bu özellikleri kullandıklarını görebilirsiniz. Daha yeni olarak yayınlanmış bir özellik olsa da baya bir süre insanların zevkle kullanacakları bir özelliğe benzemektedir.

Bu özelliği kullanmak için instagram hikayeniz de bir paylaşım yaparak sağ üstteki etiketler kısmına basıp anket seçeneğine basmanız yeterlidir. Ankette bir soru ekleyerek takipçilerinizin bu ankete evet veya hayır olarak cevap vermeleri sağlayabilir, hangi takipçinizin hangi cevabı verdiğini görebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir