instagram-sifremi-kabul-etmiyor

Instagram Şifremi Kabul Etmiyor

Instagram Şifremi Kabul Etmiyor

Büyük bir zevkle kullandığınız İnstagram hesabınıza erişim sağlayamıyor musunuz? Yoksa İnstagram şifremi kabul etmiyor gibi sorunlarınız mı bulunuyor? O zaman burada anlattıklarımızı anlayarak okumalı ve ona göre davranmalısınız. Bildiğiniz gibi milyonlarca farklı kişi İnstagram kullanmaktadır. Tam anlamıyla farklı bir sosyal platform olduğunu biliyorsunuz. Gerçekten ciddi anlamda insanlara keyif vermektedir. Tabii burada özel alanlar da bulunmaktadır. Özellikle fotoğraflar ve videolar ciddi anlamda sorun teşkil edebilmektedir. Yanlış ellere geçme durumları olabilmektedir. Bu nedenle İnstagram biraz korumacı davranabilmektedir. Doğal olarak bu durum da size şifre kabul etmeme gibi dönebilir. Özellikle farklı kişiler hesabınızın şifresini sürekli olarak yanlış girerek İnstagram’ı harekete geçirmiş ve şifrenizin sıfırlanmasına neden olmuş olabilir. Peki ama bu durumda ne yapılabilir?

İnstagram Şifresi Neden Yanlış Diyor?

Bilmelisiniz ki özel alanlardan biri olarak ön plana çıkan İnstagram hesaplarınız, yanlış ve tehlikeli ellere geçtiği zaman sorun teşkil edebilir. Aleyhinizde kullanılabilir ve sizlere sıradan hayatınızda problem yaşatabilir. Bunların hiçbirinin olmaması için İnstagram bazı algoritmalar geliştirmiştir. En başta sürekli olarak şifrelerin yanlış giriş ile tekrarlanması, hesabın geçici olarak farklı şifre ile girilmesi gerektiğini ortaya çıkarabilir. Bu durumda hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresine bir posta gönderilir. Gönderilen postada yeni şifreniz yer alır. Siz giriş yaptığınızda önünüze değişiklik alanı gelebilir. Peki ama bu şekilde bir sorun olduğu zaman ne yapılabilir?

İnstagram Geçici Şifre Atayabilir

Hesabınızı çalmaya çalışan kişiler sürekli olarak yanlış parola ile sizin hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirler. Bu durumda ortaya korumacı bir tavrı ile İnstagram algoritması çıkar. Şifrenizi bloke eder ve rastgele özel karakterlerden oluşmuş bir parola atar. Bunu size mail ile bildirir ve mailinizin gelen kutusunda bunu görebilirsiniz. Daha sonrasında hesabınıza o şifre ile giriş yaptığınızda karşınıza şifre değiştirme alanı çıkar. Sizden otomatikman oluşturulmuş parolayı ve yeni parolanızı art arda 2 kez girmenizi isteyebilir. Bu durumda gerekli olan alanları doldurduktan sonra yeni şifrenize kavuşmuş olur ve bundan sonra hiçbir problem yaşamazsınız. Aslında bunun son derece iyi olduğunu ve bu nedenle sizin işinize yarayacağını söylemeliyiz.

İnstagram Hesabınız Kapatılmış Olabilir

En başta söylemeliyiz ki İnstagram’ın şifrenizi kabul etmemesinin birçok farklı temel sebebi olabilir. Önce hesabınız kapatılmış olabilir. Kapatılan hesabınıza ulaşmak için siz de farklı şeyler deneyebilirsiniz. Önce İnstagram şifre değişikliği yapabilir ve bu da olmazsa farklı yollara başvurabilirsiniz. Ayrıca İnstagram ile iletişime geçebilirsiniz. Bu da olmazsa değişik problemler yaşadığınızı aklınıza getirebilirsiniz. Şifrenizi kendiniz değiştirmiş ve bunu hatırlamıyor olabilirsiniz. Bunun yanında başkaları tarafından parolanızın değiştirilme durumu bulunabilir. Kesinlikle tamamından kaynaklanan giriş sorunları yaşanabilir. Siz de bunların tamamına özen göstermeli ve o şekilde çözüm bulmaya çalışmalısınız. Ayrıca güvenliğinize de çok dikkat etmelisiniz.

Şifreniz Geçersiz Olabilir

Daha önce değiştirdiğiniz bir şifreniz bulunuyor ve siz bunu sürekli giriş yapmak için deniyor, her defasında hata alıyor olabilirsiniz. Bu da sıradan ve çok ama çok basit bir çözümü olan sorun olabilir. Söylemeliyiz ki siz şifrenizi değiştirdiniz sanıyor olabilirsiniz ancak hala geçerli olan eski parolanız olabilir. Bu nedenle bundan bir önceki parolanızı da denemelisiniz. Belki de o şekilde giriş yapacaktır. Tüm çözüm yollarını denemenize rağmen sonuç alamadıysanız bunları denemek de işinize yarayacaktır. Kesinlikle farklı ve denenmemiş yolları denemek size avantaj sağlayacaktır. Kesinlikle iletişim kurmayı da deneyebilirsiniz. Cevap alana kadar kendi kendinize çözmeye çalışabilirsiniz. Hesabınızı eninde sonunda geri alacaksınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir