instagram-organik-takipci-ve-bot-takipci-farklari

Instagram Organik Takipçi ve Bot Takipçi Farkları

İnstagram Organik Takipçi ve Bot Takipçi Farkları

Organik ve Bot Takipçi

İnstagram’da popüler olmak herkesin hayali.  Instagram takipçileriniz ne kadar fazla ise o kadar popülersiniz demektir. İnstagram’da doğal yollarla yada bot olayı ile takipçiniz artabilir. İnstagram’da organik takipçi ; Paylaşımlarınız ve yeteneğinizle doğal yollardan kazandığınız takipçi anlamına gelirken bot takipçi ise ; sahte yollarla çaba göstermeden programlar vasıtası ile kazandığınız takipçilerdir. Peki organik takipçiler ve bot takipçiler arasındaki farklar neler ? Hemen bu konuya değinelim.

Organik ve Bot Takipçi Arasındaki Fark

İnstagram Facebook ve Twitter’dan sonra sosyal medya kullanıcılarının en çok tercih ettiği platformdur. İnstagram’da takipçi sayınız ne kadar fazla ise paylaşımlarınızdaki beğeni oranı bir o kadar fazladır. Popüler olmak yada reklam vermek için birçok kişi takipçi sayısını arttırmanın yollarını arıyor. Kimileri bunu sabır ve istikrarla doğal bir yoldan yaparak takipçi sayısını arttırırken kimileri de bot, yani sahte takipçiler ile takipçi sayısını arttırıyor. Peki bot ve organik takipçi arasındaki fark ne ?

Öncelikle organik takipçiye değinelim. Instagram organik takipçi kazananlara her zaman ayrıcalıklar sunan bir platform. Siz gerçekten emek gösterip paylaşımlarınızla yada yeteneğinizle takipçinizi arttırıyorsanız İnstagram yönetimi de bunu takdire şayan görüyor ve sizin ciddi bir takipçi oranı sahip olmanızla  beraber mavi tik almanıza dahi katkı sağlıyor. İnstagram’da eğer organik Takipçileriniz varsa yani yaptığınız paylaşımlarla geniş kitlelere ulaşarak takipçi kazanmışsanız İnstagram yönetimi sizi sponsorluk ve iş birlikleri başta olmak üzere hiçbir alanda kısıtlamaz. Hatta bu sayede hesabınızı bile onaylatabilirsiniz.

Gel gelelim bot takipçi ile İnstagram’da popüler olmayı düşünen kullanıcılara. Instagram bot takipçi olayına hiç de iyi bir gözle bakmaz. Sizin sahte yollarla kazandığınız takipçiler İnstagram yönetimi tarafından fark edilir ve bu durum tespit edilirse İnstagram yönetimi tarafından hesabınız kısıtlanır. Bununla birlikte birini takip edeceğiniz de takip edemeyebilir, başkası tarafından da takip edilmeye kısıtlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra reklam ve sponsorluk iş birlikleri için İnstagram yönetiminde bir hakkınız yada talebiniz olamayabilir. Bunlara ek olarak bot ile kazandığınız takipçiler de beğeni oranlarınızın bir süre sonra düşmesine neden olur. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi üstelik mavi tik olayından da tamamen mahrum kalırsınız. Yani bot ile fenomen olmayı yada reklam almayı düşünen var ise hemen bu hayalinden vazgeçmeli. Şayet İnstagram yönetiminin bot olayındaki tutumu resmi internet sayfasındaki bildiride açık ve net olarak geçiyor.

İnstagramda Organik ve Bot takipçi arasında ne gibi farklar olduğunu sizlere belirttik. Siz siz olun sabırlı ve istikrarlı olup kendi emeğinizle takipçi edinin. Yaptığınız paylaşımlarla, emeğinizle, uğraşlarınızla takipçi sayınızı arttırırsanız İnstagram yönetimi sizi her zaman hoş görecek ve kısıtlamalardan uzak tutup size ayrıcalıklarını her daim tanıyacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir