instagram-kayit-ol-instagram-kaydol

Instagram Kayıt Ol, Instagram Kaydol

Instagram Kayıt Ol, Instagram Kaydol

Instagram günden güne büyüyen ve en gözde sosyal medya ağları arasında popülerliğini korumaktadır. Bugün instagram kayıt olma yani instagram kaydolma hakkında bilgi vereceğiz.

instagram-kayit-ol-instagram-kaydol

instagram-kayit-ol-instagram-kaydol

Instagram’a birden fazla kayıt seçeneği bulunmaktadır. Bunlar telefon ile instagram hesap açmak, e-mail ile instagram hesap açmak ve facebook hesabınızı bağlayarak instagram hesabı açmaktır. Facebook hesabınız yok ise instagram hesabınızı mail veya telefon numaranız ile açabilirsiniz.

Facebook ile instagram’a giriş yap kaydol

Öncelikle instagram uygulamasını indirmeniz veya instagram.com adresinden web tarayıcı ile kayıt ol seçeneğine basmalısınız. Facebook hesabınızı doğru girerek instagram hesabınızı facebook hesabınız ile bağlayarak, facebook arkadaşlarınızı da otomatik takip edebilir ve karşılıklı etkileşime hemen başlayabilirsiniz. Facebook ile instagram’a kayıt olduğunuz zaman hiçbir zaman şifre gerekmeden hızlı bir şekilde instagram’a giriş yapabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-mail ile instagram’a kayıt olmak

Çalışan ve mevcut kullandığınız, her zaman erişim sağlayabildiğiniz bir e-posta adresine sahip olmalısınız. E-mail ile kayıt olduğunuz zaman instagram mail adresinize bir adet doğrulama kodu gönderir ve mail adresinize gelen doğrulama mailindeki linke tıklayarak instagram hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Hesabınızı doğruladıktan sonra şifre sıfırlama yöntemi olarak mail adresinizi girebilir dilediğinizde hesabınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Telefon numarası ile instagram’a kayıt olmak

En çok tercih edilen yöntemlerden birisi telefon numaranız ile instagram hesabı oluşturmaktır. Instagram hesabı oluştururken telefon rehberinizdeki kişilere instagram uygulamasının erişimini verdiğiniz zaman rehberinizde bulunan bütün arkadaşlarınızı hızlı bir şekilde instagram üzerinde bulabilir ve takip ederek hemen etkileşim kurmaya başlayabilirsiniz. Telefon ile kayıt olduktan sonra şifre sıfırlama yöntemi olarak telefon numaranızı kullanabilir, kayıt esnasında telefonunuza gelen şifre ile hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Telefon numaranızı onayladıktan sonra instagram hesabınızın ayarlarından “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması” bölümünü aktif ederek hesabınıza yetkisiz erişimleri engelleyebilirsiniz. Instagram hesabınıza her giriş yaptığınızda telefonunuza sms gelecek ve gelen smsdeki kodu girerek sanki banka hesabınıza giriş yapıyor gibi güvenli bir şekilde giriş yapabilecek, hesabınızın hacklenmesini zorlaştırabileceksiniz.

Unutmadan son bir hatırlatma ile instagram’a kayıt olduktan sonra mevcutsa elinizdeki bu üç seçenek ile instagram hesabınızı doğrulayınız. Hesabınız kapatılır, hacklenir veya her hangi bir sorun olursa bu 3 seçenek ile doğrulanan hesaplar daha kolay bir şekilde geri alınabilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir