Instagram Hikayeler Mobil Tarayıcı Dönemi Başladı

Instagram Hikayeler Mobil Tarayıcı Dönemi Başladı

Instagram Hikayeler Mobil Tarayıcı Dönemi Başladı

Instagram Hikayeler Mobil Tarayıcı Dönemi Başladı

Instagram Hikayeler Mobil Tarayıcı Dönemi Başladı

Sosyal medyanın son yıllarda en çok kullanılan isimlerinden biri haline gelmiş olan Instagram, sunduğu hikayeler özelliği sayesinde kullanıcıların farklı paylaşımlar yapabilmesine olanak tanıyor. Günlük aktif milyonlarca hikaye paylaşılan Instagram’da, bu özelliğin kullanımının popüler olmasıyla beraber Instagram tarafından hikayelere özel bir önem veriliyor. Instagram Hikayeler bölümüne sürekli olarak yapılan güncellemelerle daha iyi bir Instagram deneyiminin oluşturulması için çalışmalar yürütülüyor. Instagram Hikayeler için getirilen yeni özelliklerden biri de, mobil tarayıcı paylaşımları oluyor. Yapılan düzenleme öncesinde kullanıcılara uygulama üzerinden hikaye paylaşabilme olanağını sunulduğu gibi getirilen düzenlemenin ardındansa, hem uygulamadan hem de mobil tarayıcıdan Instagram Hikayeler‘de paylaşım yapabilme avantajı sunuluyor. Instagram Hikayeler mobil tarayıcı döneminde belirli sınırlamalar dâhilinde paylaşımlar gerçekleştirilebiliyor.

Instagram Hikayeler Yeni Getirilen Özellik Sayesinde Mobil Tarayıcı Üzerinden Paylaşılacak

Instagram Hikayeler için mobil tarayıcı döneminde, kullanıcılar olabildiğinde karmaşık yapıdan kurtulacaklar. Mobil tarayıcı üzerinden Instagram uygulamasına giriş yapan kullanıcılar, Instagram hikaye paylaşımlarını standart olarak sunulan şekilde yapabilme olanağına sahip olacaklar. Mobil tarayıcı üzerinden yapılabilecek olan Instagram hikaye paylaşımlarında sadece fotoğraflar kullanılabilecek. Instagram Hikayeler, mobil tarayıcıdan kullanıldığında yapılan fotoğraf paylaşımlarına metin ekleyebilmek mümkün oluyor. Video için henüz mobil tarayıcı döneminde izin verilmemiş olsa da gerekli geliştirmelerin ardından videoların da paylaşılabilmesi bekleniyor. Fotoğraf paylaşımında çıkartmalar ve etiketler de yeni özellikte gerçekleştirilemiyor.

Instagram Hikayelerde Mobil Tarayıcı Dönemi Masaüstünü de Etkileyecek mi?

Instagram Hikayeler paylaşımları için getirilen yenilik sadece mobil tarayıcıda mevcut. Masaüstü için geliştirilen web tarayıcılarda bu özellik mevcut değil. Instagram, mobile yönelik olarak yaptığı yenilik ve geliştirmeleri masaüstü sürümüne yansıtmış değil. Instagram cephesinden yapılan açıklamalarda akıllı cihazlara yönelik olarak geliştirmelerin üzerinde durulduğu paylaşıldığı gibi aynı zamanda masaüstü için çalışmaların da henüz test aşamasında kaldığı belirtiliyor. Hikayeler özelliği için henüz masaüstü için bilgi verilmiyor olmakla beraber, Instagram masaüstü sürümünde normal bir paylaşım yapabilmek bile oldukça zorlayıcı oluyor. İlerleyen zamanlarda aktif olarak hem mobilde hem de masaüstünde aktifliğini artıracağı düşünülen Instagram, şu an için sadece mobil geliştirmeler gerçekleştiriyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir