Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır?

Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır?

Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır?

Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır?

Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır?

Instagram, ilk kez duyurulduğu günden bugüne kadar kullanıcılar için yaptığı gelişmeler sayesinde günümüzde aktif olarak kullanılan sosyal medya siteleri arasında listenin baş sıralarında yer alıyor. Hikayeler özelliğini kullanıcılara sunmasıyla beraber yakaladığı ivmeyi pekiştirmiş olmasıyla birlikte Instagram Hikayeler yoğun olarak kullanılıyor. Instagram, Hikayeler özelliği için gerçekleştirdiği güncellemeleri sadece uygulamayla sınırlı tutmayarak web sürümüne de yansıtıyor. Instagram Hikayeler özelinde bakıldığında, Facebook üzerinden paylaşım yapabilmek en çok konuşulan detaylardan biri haline geliyor. Facebook Hikayeler özelliğinin kullanıcılar tarafından kullanılırlık oranının artmasına yönelik olarak geliştirilen sistem doğrultusunda Instagram ve Facebook hikayeler özelliklerinin çapraz paylaşım yapabileceğine dair açıklamalar Instagram cephesinden yapılmıştı. Çapraz paylaşımı açmak gerekirse; Facebook üzerinden yapılan paylaşım Instagram’dan, Instagram üzerinden yapılan paylaşımsa Facebook üzerinden kullanıcılara aktarabilme özellidir.

Instagram Hikayelerini Facebook’tan Paylaşmak

Instagram hikayeleri Facebook üzerinden paylaşmak istenildiği durumda öncelikle iki uygulama arasında bağlantı kurulması gerekiyor. Instagram ve Facebook hesaplarının birbirine bağlanması sayesinde Hikayeler özelliğinde paylaşılanlar uygulamalara arasında kolaylıkla aktarılabiliyor.

Instagram üzerinden hikayenin oluşturulmasının ardından, ileri butonu kullanılarak Facebook‘ta paylaşım yapabilmek adına gerekli olan aşamaya geçilebiliyor. İleri aşamada “Facebook hikayen” adlı butona tıklamanın ardından “Paylaş” diyerek Instagram’da var olan hikaye Facebook’ta kullanıcılarla paylaşılabiliyor.

Instagram Hikayelerini Facebook’tan Otomatik Paylaşmak

Manuel olarak yapılabilen paylaşımların yanı sıra Instagram’da paylaşılan hikayelerin otomatik olarak bağlı olan Facebook hesabı üzerinden eş zamanlı olarak paylaşılabilmesi de mümkündür. Instagram’daki hikayeleri otomatik olarak Facebook’ta da paylaşmak için gerekli ayarlamaların yapılması gerekiyor.

Otomatik paylaşım yapılabilmesi için ilk olarak profilde düzenleme gerçekleştirilmesi gerekiyor. Profil kısmından “Ayarlar” bölümü seçilerek “Hikaye Ayarları” kısmına giriş yapılıyor. Bu bölümde “Hikayeni Facebook’ta Paylaş” özelliğinin aktif hale getirilmesinin ardından Instagram üzerinden paylaşılan her hikaye otomatik olarak Facebook üzerinden de paylaşılabiliyor. Hikayelerin çift yönlü olarak paylaşılması sayesinde daha fazla takipçi sayısına ulaşabilmek de mümkün hale geliyor. İsteğe bağlı şekilde gerçekleştirilecek paylaşımlar gerek manuel gerekse de otomatik olarak yapılabildiğinden dolayı her iki yöntemde de kolaylıkla Instagram Hikayeler Facebook üzerinden paylaşılabiliyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir