instagram-hesap-dondurma

Instagram Hesap Dondurma

Instagram Hesap Dondurma

Sosyal medya sayesinde gündelik hayat daha bir eğlenceli hal almaya başladı. İnsanlar sürekli olarak aktif olarak birbirlerini takip ediyorlar. Etkin bir iletişim ve haberleşme aracı birçok sosyal paylaşım sitesi ve uygulaması sanal dünyada yer alıyor. Her türlü ihtiyaca yönelik geliştirilen bu platformlar zamanla herkes tarafından kullanılmaya başladı. Akıllı cihazların sağladığı kolaylıklar sayesinde herkes rahatlıkla iletişim kurabiliyor. Birçok uygulamada hesap açmak anlık bir işlem olduğu için yediden yetmişe bütün kişiler telefonlarından erişim sağlayabiliyor. İnternet hayatımıza gelen en güzel yeniliklerden birisi olduğundan her alanda kullanımı mevcuttur. İnstagram sosyal medya camiasında en fazla kullanılan aktif bir uygulamadır. Kullanıcı sayısı günden güne artış göstermeye devam etmektedir. İlk zamanlarda bu kadar popüler olmamasına rağmen sonrasında eklediği yeni özellikler sayesinde kısa sürede yaygınlaşmıştır. Telefonlarda kamera olmasından dolayı fotoğraf çekmek eskiye oranla daha fazla sıklaştı. İnsanlar yedikleri yemekleri dahi görüntülemeye başladılar. Bu görüntülerin en fazla paylaşıldığı araç ise tartışmasız instagramdır. Fotoğraf filtreleri sayesinde görüntü ayarlarında değişiklik yapılarak resimlerin daha net ve kaliteli görünmesi de mümkün olmaktadır. Ayrıca istenmeyen zamanlarda hesabı dondurmak ta mümkündür.

Gönderileriniz İnstagram İle Güvende

Sevilen bu uygulama ücretsizdir. Bu sebeple birçok kişi ve kurum tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır. Kurum hesaplarının son zamanlarda daha çok yaygınlaşması ile şirketler ve satış üzerine çalışan topluluklar bu uygulama üzerinden ürün tanıtımı ve satışı yapmaktadır. Ürünlerin yanı sıra hizmet hesapları da bulunmaktadır. İnstagram sosyal albüm niteliği taşıdığı için yüklenen gönderiler silinmeden hesabınızda kalır. Telefonunuza bir şey olsa dahi şifreniz ve kullanıcı adınızı bildiğiniz takdirde instagrama her yerden ulaşmak mümkündür. Geçici olarak hesap kapatma fırsatı da vardır. Ayrıca hesap dondurma işlemi yapıldığında kapatılan hesap istenilen zaman tekrar açılabilir ve bilgileriniz değişim göstermeden aynı şekilde kalır. Hesap dondurma işlemi ardından diğer kullanıcılar sizin sayfanızı görüntüleyemez. Aktif hale getirdikten sonra takipçileriniz tarafından yeniden görünür olursunuz.

Fotoğraflar Sonsuza Dek Hesapta Kalır

Bilgisayar ve telefonlarımız bazen fotoğraf saklamak için çok güvenli olmuyor. En ufak bir arıza sonucu anılar geri dönüşü olmayacak şekilde siliniyor. Buna sebebiyet vermeden bütün güzel resimlerinizi instagramda depolamak mümkün. Fotoğraf paylaşımı yaptıktan sonra siz silmediğiniz sürece hesabınızda biriken resimler her istediğiniz an ulaşılabilir oluyor. İnstagram sanal albüm niteliği olarak kullanılan bir paylaşım aracıdır. Silinmesini istemediğiniz bütün anlarınızı sınırsız olarak paylaşabilirsiniz. Size ait kişisel hesabınızın şifresini kimseye vermediğiniz sürece bir sıkıntı yaşamayacağınız bu uygulama size her türlü hizmeti sağlıyor. Ayrıca hikâye paylaşımı yaparak anlık resimler yüklemek de mümkün. Bu hikâyeler paylaşıldıktan 24 saat sonra kendiliğinden yok oluyor. Bu da önemsemediğiniz resimlerin yer kaplamasını engelliyor. Sürekli ana sayfada görünmek için güncel olarak gönderi eklemeniz gerekir. Böylelikle takipçilerinizin beğeni oranı daha da fazlalaşır. Ayrıca gönderilerin beğeni oranı saatlere göre değişim göstermektedir. Kullanıcılar daha fazla sabah ve akşam saatleri boş vakit buldukları için bu platformun en aktif saatleri bu zamanlardır. Gün içerisinde çalışan kişiler fazla zaman ayıramazken akşam saatlerinde özellikle de yatmadan herkes telefonlardan sanal alem gezintisi yapmaktadır. Gece saatlerinde eklenen gönderiler her zaman daha fazla beğeni almaktadır. Beğeni sayısı fotoğraflar için oldukça önemlidir. Kişiler sürekli olarak bildirim sayfasından ne kadar beğeni geldiğini takip eder. Bu alışkanlık haline gelmiş bir durumdur. Yapılan paylaşımların popüler olması like durumu ile ilgilidir. Kalp butonu ile beğeni yapılan bu uygulamada yorum yapmak da mümkündür. Ayrıca sevdikleriniz ile birlikte çektirdiğiniz fotoğraf veya videolarda bulunan kişileri de kullanıcı isimleri ile etiketlemeniz mümkündür. Bu sayede karşı tarafa da etiketlendiğine dair bildirim gider.

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir