Instagram Hashtag Takibi Sistemi Ortaya Çıktı

Instagram Hashtag Takibi Sistemi Ortaya Çıktı

Instagram Hashtag Takibi Sistemi Ortaya Çıktı

Instagram Hashtag Takibi Sistemi Ortaya Çıktı

Instagram Hashtag Takibi Sistemi Ortaya Çıktı

Sosyal medyanın değişilmez kavramlarından biri olan hashtag kavramı, Instagram üzerinde de ortaya çıktı. İlk olarak Twitter ile başlayan ve ardından Facebook başta olmak üzere pek çok sosyal medya sitesinde görülebilen hashtag kullanımı sayesinde, belirli konu başlıkları altında kullanıcılar arasında etkileşim mümkün kılınmıştı. Son olarak Instagram Hashtag Takibi sistemi sayesinde, kullanıcıların aktiflik oranının artırılmasına yönelik olarak bir çalışmaya gidildi. Hashtag takibinin diğer sosyal medya sitelerinden belirli yardımcı programlar kullanılarak gerçekleştirilebiliyor olmasıyla beraber, kullanıcıların dahil oldukları hashtagleri takip edebiliyor olması sayesinde kayda değer oranda pratiklik sağlanıyor. Instagram Hashtag Takibi sistemi için paylaşılan veriler oldukça gizli tutulduğundan dolayı paylaşılan bilgiler de bu doğrultuda belirli bir seviyede kalıyor.

Instagram Hashtag Takibi Sisteminin Yarattığı Fark Ne Olacak?

Instagram’da halihazırda kullanılan sistem içerisinde Instagram profilleri ve paylaşımları takip edilebiliyor. Instagram Hashtag Takibi sistemi sayesinde standart olarak sunulan takip şekillerine bir yenisi daha eklenerek daha farklı bir kullanım tarzı ortaya çıkacak. Hashtag Takibi sistemi sayesinde kullanıcılar sadece profilleri veya paylaşımları takip etmekle sınırlı kalmayarak istedikleri hashtagleri de takip edebilecekler. Paylaşımların öne çıkabilmesine olanak sağlayacak bu özellik sayesinde Instagram kullanım açısından daha işlevsel bir hal alarak tamamen kullanıcı odaklı hale gelecek.

Instagram Hashtag Takibi Tam Olarak Nedir?

Hashtag yani Türkçe ismiyle etiketleri Instagram üzerinden takip etmek, sosyal medya kullanım alışkanlığını kökünden değiştiren bir işleve sahiptir. Instagram Hashtag Takibi sistemi sayesinde en popüler hashtaglerden, ilgi alanında mevcut olacak şekilde oluşturulmuş hashtagler de takip edilebilecek. Twitter’da yoğun olarak kullanıldığı görülen Hashtag Takibi sistemi, Instagram’ın yeni bir özelliği olarak ortaya çıkmış olmasıyla beraber sadece hikayeler kısmında değil Instagram’ın tamamında kullanılabilecek.

Instagram Hashtag Takibi Ne Zaman Yayınlanacak?

Instagram Hashtag Takibi sisteminin ortaya çıkmış bilgiler doğrultusunda uygulamaya getirileceği öngörülüyor olsa da şu an için Instagram cephesinden resmi bir açıklama yapılmamış olması testlerin halen sürdüğünü gösteriyor. Hashtag Takibi sistemi üzerinde yapılacak iyileştirmelerin ardından Instagram’da yayınlanması beklenen yeni özellik için belirli bir tarih bulunmuyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir