Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Twitter ile amansız bir yarış içerisinde olan Facebook rakibinin periscope adındaki canlı yayın uygulamasına karşılık beklenen hamleyi canlı yayın yeniliğiyle yaptı. Facebook’a yeni eklenen canlı yayın uygulamasının nasıl kullandığı kullanıcıların merak konusu oldu. Facebook canlı yayın periscope’un en ciddi rakiplerinden biri olarak şuanda ülkemizde de aktif olarak kullanılmaktadır. Ancak facebook’ta canlı yayın yapmanın bazı şartları bulunuyor. Bu yazımızda sizlerle facebook üzerinden nasıl canlı yayın yapabileceğinizi paylaşacağız. Bu özellik sayesinde harici bir program indirmeksizin canlı yayın yapabilir, takipçilerinizin ve arkadaşlarınızın canlı yayınınızı izlemelerini sağlayabilirsiniz.

Facebook’ta Canlı Yayın Yapmanın Şartları

Facebook’ta canlı yayın yapabilmek için öncelikle facebook tarafından onaylanmış b ir profile sahip olmanız gerekiyor. Bu özellik ABD’de herkes tarafından kullanılabiliyorken ülkemizde şuanlık yalnızca onaylı profiller tarafından kullanılabilmektedir. Ancak yakın gelecekte herkes tarafından kullanılması planlanmaktadır. Facebook’ta canlı yayın yapmanın ikinci koşulu ise İphone kullanıcısı olmaktır. Şuanda yalnızca İOS cihazlarında kullanıma açık olan canlı yayın özelliğinin ilerleyen günlerde diğer kullanıcılar için de aktif hale gelmesi bekleniyor.

Facebook canlı yayını nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyor ve canlı yayın başlatmak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Facebook uygulamasına giriş yaparak ekranın sağ kısmına eklenen canlı yayın sekmesine tıklayıp kameranızı etkin hale getirebilirsiniz. Burada öncelikle sizden bir canlı yayın başlığı yazmanız istenecektir. Ekranın hemen alt kısmında bulunan ikonu kullanarak kimlerin canlı yayınınızı izlediğini görebilirsiniz.

Facebook’ta Canlı Yayınları Nasıl Takip Ederim?

Facebook canlı yayın nasıl yapılır konusundan sonra kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konu facebook canlı yayınları nasıl takip ederim konusudur. Facebook canlı yayın izleme konusunda herhangi bir sınır koymuş değildir. Herhangi bir cep telefonu uygulamasından veya bilgisayar üzerinden canlı yayınlar izlenebilmektedir. Yayınlarını kaçırmak istemediğiniz hesaplar bulunuyorsa o hesaplara abone olarak yayın yapmaları halinde bildirim almanızı sağlayabilirsiniz. Böylece sevdiğiniz kanal ve hesaplar tarafından yapılan canlı yayınlardan anında haberdar olarak izleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca canlı yayınlarınızı profil sayfanızda yayınlayarak takipçileriniz daha sonra da izlemelerine olanak sağlayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir