facebook-hesabim-kapatildi

Facebook Hesabım Kapatıldı ?

Facebook Hesabım Kapatıldı ? Ne Yapmalıyım ?

Facebook hesabının kapanmasının farklı sebepleri vardır. Genelde bu sebeplerin başlıcalarından biri olan politika ihlalleri veya sahte hesaplar yüzünden kapanmasıdır. Peki facebook hesaplarınız neden kapanıyor ?

Facebook üzerinde paylaştığınız bir gönderinin politika ihlaline sebep olmadığına emin olmalısınız. Örneğin facebook üzerinde paylaştığınız bir fotoğraf veya video telif hakkına sahiptir ve marka adı altında barındığından bu içeriği paylaşmanız yasak olabilir. Sadece oyun oynamak amacı ile açılan facebook hesaplarıda genelde sahte hesap diye kapanabiliyor. Bu kapanma olaylarında ise hesabınızın doğrulanma amacı ile sizden kimlik fotokopinizi göndermenizi istiyor. Facebook ilk  başta hesabınızdaki olumsuz davranışlardan dolayı genelde telefon onayı ister ve bu adım basit olduğundan onaylarsınız. Bir sonraki yani 2. olumsuz davranışta kimlik fotokopisi istemektedir ve bu durumda kimlik fotokopinizi çekip bunu facebook’a göndermeniz gerekmektedir. Bir sonraki olumsuz davranışta ise hesabınızı tamamen kapatır ve hesaba girişi engeller bu durumda ise facebook üzerinden mail atarak isim soyisim, mail adresiniz, telefon numaranız ve kimlik fotokopiniz ile onaylayarak açabilirsiniz. Ama unutmayın ki eğer gerçek hesap kullanıyor ve devamlı hesabınız engellere takılıyor ise tekrarladığınız bir sorun olmalı ve bunu yapmamanız gerekmektedir.

Facebook hesabınız kapatıldığı zaman ulaşabileceğiniz facebook destek sayfası ekranda görülen sayfada sizlere vermiş olduğu link üzerinden girerek formu doldurup hesabınızı açtırabilirsiniz.

Şimdiden niye facebook bu kadar çok bilgiyi istiyor diye söylendiğinizi duyuyorum 🙂 Aslında haklısınız sosyal ortamda vakit geçirmek için kullandığımız hesaplarda bile bu kadar çok özel ve kişisel bilgimizi gönderiyorsak bu sosyal medya olmaktan çıkar. Zaten bu kadar çok bilgimizi vereceksek gerçek hayatta sosyalleşmeye devam 🙂

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir